קלפי טריגר- קלפים טיפוליים

מהם קלפי טריגר?

קלפי טריגר הינם קלפים טיפוליים/ קלפי שיחה המלווים את הטיפול/מפגש ומסייעים ליצירת שיח פתוח ושיתוף רגשי.

הקלפים מיועדים לשימוש עם ילדים, נוער ומבוגרים.

ומתאים למטפלים, מאמנים, יועצים ומנחים.

ערכת הקלפים מורכבת מ-30 קלפי טריגר מקופלים ו-6 קלפי שאלה.

 

ניתן להשתמש בקלפים בשני רבדים-

רובד ראשון- הוא הרובד השיתופי, המאפשר למשתתף/ למטופל הזדמנות לשיתוף בעולמו הפנימי וליצור שיח מקרב/ טיפולי דרך נושאי הטריגר העולים בקלף.

רובד שני- הוא רובד העמקה, המתאפשר באמצעות שימוש בקלפי השאלות הטיפוליות שבשק.

 

כיצד משתמשים?

רובד שיתופי- תחילה שולפים מהשק את השאלה הראשית "מה גורם לי…?" ומניחים אותה על השולחן. המשתתף/מטופל שולף קלף טריגר מקופל, היוצר המשך לשאלה הראשית. 

לדוגמא- "מה גורם לי"..להרגיש אהוב/ה/ להתרגש/ להתאכזב/ להסס/ להתגאות בעצמי וכו.. כל נושא העולה מקלפי הטריגר הוא הזדמנות נפלאה לשיחה ולשיתוף. ניתן לבחור קלף בשני אופנים: כל משתתף שולף בתורו קלף טריגר אחד ומשתף בנושא העולה, או לחילופין, כל המשתתפים יכולים לשתף באותו הנושא המופיע בקלף שאחד המשתתפים שלף. 

הציפייה והסקרנות בשליפת קלף הטריגר מהשק בצורה אקראית מגבירה את העניין ואת שיתוף הפעולה במפגש/בטיפול.

 

רובד העמקה- לאחר שנבחר קלף טריגר מהשק ונוצר שיתוף ושיח בנושא, ניתן לשלוף "קלף שאלה" באקראי מהשק או לחילופין לבחור את הקלף שאלה עליו מעוניינים להרחיב. קלפי השאלה פותחים שער כניסה לנפש בצורה יותר מעמיקה ומאפשרים למטופל להבין את עצמו יותר ולקבל כלים וכוחות לגדול מתוך התבוננות פנימית בנפשו דרך קלף הטריגר שיצא.

עבודה אישית– ניתן להשתמש בקלפי טריגר לעבודה פנימית אישית באותו האופן. מומלץ לשבת מול מחברת, במקום שקט ונעים, לאפשר לשאלות להדהד בתוכנו, לתת לעט לכתוב את הנפש, לאפשר לאוצר הפנימי לעלות ולכלים ולכוחות האישיים לבוא לידי ביטוי וגילוי.

 

שיחה מהנה וטיפול פורה!

ממליצים

מיה קרןדיאטנית קלינית
Read More
"קלפי טריגר הינם קלפים הפותחים שיחה ומאפשרים להכיר נושאים ומצבים מחייו של המטופל. הקלפים פשוטים, קלילים ונעימים לעבודה, ועזרו לי כמטפלת להרחיב ולהעמיק אינטראקציה טיפולית באופן ספונטני וזורם. ממליצה בחום לשלב אותם בטיפול ולהגיע למקומות חדשים"
יונת מור משהמטפלת בפסיכודרמה ומנהלת הוסטל לנוער בסיכון
Read More
"העיצוב של הקלפים המקופלים כמו פתקים קטנים שיש בהם סוד, מושכים את העין וגורמים לסקרנות... השאלות שמתעמקות יותר מאפשרות לאותו אדם להחליט האם לעצור כאן או להמשיך. המשחק גורם להרגיש בשליטה. כמטפלת בפסיכודרמה, אין לי ספק שאשתמש בקלפים בפתיחת מפגש או בסיום, כעבודה פנימית ולמצבים בהם יש מחסומים ורוצים להקליל ואפילו בשביל הפאן שאין לדעת לאן זה ייקח.."

סרטון לצפייה

יצירת קשר

ספריית תוכן

הדפסת ספרים בסין

הדפסת ספרים במפעלים בסין עם רמת הגימור הגבוהה ביותר  ספרים עם כריכה קשה או רכה ספרים קשיחים בצורות שונות איכות צבע ונייר ברמה גבוהה  קבלת

קרא עוד »

אודות

שירן תורג'מן – Balance באלאנס הוא בעצם גלגולו של השם "איזון פנימי", מציאות חיים שכל אחד מחפש לעצמו. כתרפיסטית במשחק ובגינון לילדים וכמטפלת בגשטאלט יהודי

קרא עוד »

קלפי טריגר- קלפים טיפוליים

מהם קלפי טריגר? קלפי טריגר הינם קלפים טיפוליים/ קלפי שיחה המלווים את הטיפול/מפגש ומסייעים ליצירת שיח פתוח ושיתוף רגשי. הקלפים מיועדים לשימוש עם ילדים, נוער

קרא עוד »
×
דילוג לתוכן