את הכי יפה בעולם!

פנתה אלי אמא של ילדה מטופלת ושיתפה אותי בכך שהיא מאוד "מעצימה" את הילדה שלה במילים טובות, אך היא לא "מקבלת" מחמאות.. ביקשתי ממנה דוגמא והיא סיפרה שהיא כל פעם אומרת לילדה "את הכי יפה בעולם" והילדה עונה- "אני לא..", "את הכי חכמה בעולם", והילדה עונה "אני לא..", איך היא לא מקבלת מחמאות?!

עניתי לה שהיא באמת חכמה והיא פשוט יודעת שזה לא נכון… הילדה יודעת שהיא לא "הכי" יפה בעולם ושגם היא לא "הכי" חכמה בעולם ולכן היא לא מקבלת את זה ואפילו מסתייגת ומביעה סלידה מ"המחמאה" כי היא מזהה אותה כשקר.

חשוב להחמיא לילד וחשוב לשקף לו את כל המדהימות שבו, אבל צריך להיות מחוברים למציאות עם המחמאות שלנו כדי שהילד יספוג אותן. לילד יש מודעות מסויימת לעצמו והוא מזהה אם זה אמת לגביו או לא.. חשוב לקשר את המחמאה למעשה בפועל בזמן אמת או לאחר זמן מה ולשקף לו איך הפעולה הזו מעידה עליו את המחמאה. לדוגמא- כשהאח הגדול עוזר לאחיו הקטן למצוא את הנעל השניה שנעלמה בתוך ערמת הנעליים, אפשר לפרגן לו כמה הוא אכפתי, אחראי, עוזר וכמה זה מקסים ונדיב מצידו לא לרוץ מהר החוצה אלא להתעכב ולחכות לאחיו הקטן.

כולנו אוהבים מילים טובות וכולנו נבנים מהם אז למה שלא נשתמש בהם באמת.

סרטון לצפייה

יצירת קשר

ספריית תוכן

תקנון אתר

האתר הינו חנות וירטואלית המופעלת ע"י באלאנס. השימוש והקניה באתר הם בהתאם לתקנון זה. השימוש באתר מותנה בהסכמה לתנאים המפורטים בתקנון כלשונם. לקוח המבצע פעולת

קרא עוד »

ייצור משחקים בסין

חולם על ייצור המשחק שלך בסין? מעוניין להדפיס קלפים באריזה מיוחדת במחיר זול יותר מהמחיר המוצע בארץ?… אנחנו כבר עשינו זאת ונוכל לעשות זאת גם

קרא עוד »
×
דילוג לתוכן